Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Ana Sayfa Benelüks & Paris Turları Almanya Fransa İsviçre Turu Thy
Almanya Fransa İsviçre Turu Thy
4 Gece 5 Gün Shengen Vizesi
 • Almanya Fransa İsviçre Turu Thy
 • Almanya Fransa İsviçre Turu Thy

599,00 EUR

Konaklama
3* İbis Strasbourg Aeroport Le Zenith vb.
Ulaşım
Türk Hava Yolları
Gezilecek Yerler
Almanya Fransa İsviçre
Kalkış Yerleri
İstanbul Havalimanı
Bilgi ve Rezervasyon

0850 640 08 90

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
a Oda Ekle
a
Tur Hakkında Genel Bilgiler

Avantajlı Ekstra Tur Paketi: 230 Euro yerine 200 Euro!
Eguisheim & Colmar & Riquewihr Turu (70 Euro) + Heidelberg & Baden Baden (70 Euro) + Ren
Şelalesi & Zürih & Luzern Turu (90 Euro) : 230 Euro yerine 200 Euro
0-2 yaş ücretsiz, 02-10 yaş %50 indirimlidir.

BASEL,STRASBOURG,FREIBURG TURLARI DAHİL!


29 Aralık turlarının gidişi TK 1923 IST – BSL 09.20’de hareket edip yerel saat ile 10.20’de varacaktır. Dönüş ise TK 1926 BSL – IST 18.05’de hareket edip 23.05’de varacaktır.
 

Önemli Not : 21 Ocak,11 Şubat , 11,29 Mart hareketli grupların gidişi TK 1923 İstanbul – Basel
9.3 – 10.4 dönüş uçuşu ise TK 1926 Basel – İstanbul 18.05 – 23.05 olarak gerçekleşecektir.

 • 1. Gün
  ISTANBUL – BASEL – STRASBOURG

  İstanbul Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 05:45’de buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Hava Yollarının TK 1923 sefer sayılı uçuşu ile 08.10’da Basel’e hareket. Yerel saat 10:10’da Basel’e varışın ardından alanda bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuz başlıyor. Ünlü Rönesans yazarı Hollandalı Erasmus’un mezarının bulunduğu Basel Manaserı, şehrin en güzel binalarından Hotel Les Trois Roi, şehrin ana meydanı ve pazar yeri Marktplatz, Hükümet Binası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Strasbourg’a hareket. Fransız Milli marşı “La Marseillaise”in yazıldığı yer olmasıyla tarihi bir öneme sahip olan Strasbourg, Alsace Kültürüyle Fransız mimarisinin harmanlandığı bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. 1874 yılına kadar dünyanın en yüksek yapısı olma ünvanına sahip Notre-Dame de Strasbourg Katedrali, Rohan Sarayı, Kleber Meydanı ve geleneksel Alsace Evleriyle süslenmiş Petit France bölgesini geziyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

 • 2. Gün
  STRASBOURG – EGUISHEIM – COLMAR - RIQUEWIHR - STRASBOURG

  Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Eguisheim & Colmar & Riquewihr (70 Euro) turuna katılabilirler. Turumuzun ilk durağı Alsace’nin şirin kasabalarından Eguisheim. Dar şirin sokaklarında, ahşap pencerelerinden ve balkonlarından güzel renkli sardunyalar sarkan evlerin arasında dolaşırken geçmiş zaman hikayeleri arasında kaybolmaya başlayacaksınız.2003 yılından bu yana “Fransa’nın en güzel köyleri” kulübüne üye olan Eguisheim, “2013’te Fransızların favori köyü” seçilmiştir. Eguisheim turumuzun ardından 2.durağımız Colmar’a hareket.Rengarenk evleri, çiçeklerle süslenmiş sokakları ve güzelliğiyle, büyüleyici şehirlerden biri olan Colmar,Alsace şarap yolu rotasının başlangıç noktası olarak büyük önem taşımaktadır.Colmar'ın güzelliğine güzellik katan kanallar ise Ren Nehri'nin kolları. Nehir boyunca sıralanan ve tarihi 1200'lü yıllara kadar uzanan rengârenk tarihî binalar ise şehrin en belirgin, en kayda değer özelliği.Colmar turumuz sırasında karnaval havasındaki sokaklarını turlarken üzerinde dev leylek yuvalarının bulunduğu Aziz Martin Katedrali’ni, Rue Marchand’ı (Tüccar Sokağı) ve “Küçük Venedik” anlamına gelen “Petite Venise“ bölgesini geziyoruz. Turumuzdaki son durağımız ise Alsace’ın en ünlü köyü olarak bilinen Riquewhir…Alsace usulü ahşap ve beton karışımı iki katlı evlerin birbirleriyle uyumu, birbirlerinden farklı renk ve ev şekilleriyle 1200 kişinin yaşadığı bu şirin şehri yılda 2 milyon kişi ziyaret etmektedir. Tarih, kültür ve doğa ile harmanlanmış bu harika şehirde fotoğraf çekmeye doyamayacaksınız. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

 • 3. Gün
  STRASBOURG – HEIDELBERG – BADEN BADEN – STRASBOURG

  Otelde alınacak sabah kahvalesının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Heidelberg & Baden Baden turuna katılabilir. (70 Euro) Hayır, bütün Alman kentleri birbirine benzemez. Eğer gerçek bir Alman şehri görmek istiyorsanız, Hegel’in düşüne düşüne yollarını arşınladığı ,"Goethe’nin ideal şehir dediği , dingin,şık, nezih ve derin bir şehir olan Heidelberg sizi mimari ve doğasının uyumuyla karşılayacak.Varışımızla beraber yapacağımız turda Hauptstrasse, Marktplatz Meydanı, Eski köprü, Heidelberg Kalesi (dışarıdan) görülecek yerler arasındadır.Turumuzun ardından 2. durağımız olan Baden Baden’e hareket ediyoruz. Almanya - Fransa sınırına yakın, şık, estetik ve bir o kadar da doğanın içinde huzurlu bir Alman şehri olan Baden Baden kaplıcalardan, kültür – sanat müzelerine , opera ve tiyatrolara ve hatta Avrupa’nın en meşhur kumarhanesini ziyaret etmeye kadar sayısız olanakları vardır. Ünlü Rus yazar Dostoyevski’nin kendi yaşantısından kesitlere de yer verdiği ”Kumarbaz” isimli romanı bu şehirde geçmektedir. Bu sebeple edebiyatseverlerin de ilgisini çekebilecek bir şehir Baden Baden. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

 • 4. Gün
  STRASBOURG – SCHAFFHAUSEN REN ŞELALESİ - ZÜRİH - LUZERN - STRASBOURG

  Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek Schaffhausen Ren Şelalesi  & Zürih & Luzern turuna (90 Euro)  katılabilirler.  Turumuzda  ilk  durağımız Ren Şelalesi. 150 metre genişliği ve 23 metrelik yüksekliği ile  Avrupa’nın en büyük şelalesinin etrafında, büyüleyici su sesi eşliğinde, yapacağımız yürüyüşümüzün ardından, İsviçre’nin en büyük kenti olan Zürih’e hareket ediyoruz. Zürih Gölü’nün kenarında ve Alp Dağları’nn eteklerinde konumlanan Zürih gerek tarihi geçmişi, gerekse kültürü ile yılın her döneminde milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi geçmişi Neolitik ve Bronz Çağı'na kadar giden şehrin ismi ise Turus'tan geliyor. M.S. 2. yüzyılda Roma işgali altında olan şehre Turicum adı verilmiş. Bu isim İsviçre Almancasına çevrildiğinde “Zuri” olarak okunuyor.Son yapılan verilere göre Avrupa’nın en yaşanabilir şehri olan Zürih, İsviçrenin kültür başkenti olarakta adlandırılmaktadır. Varışımızla birlikte Grossmünster, Fraumünster Kiliselerini ve Avrupa’nın en büyük saat kulesi olan St. Peterskirche kilisesini gördükten sonra şehrin alışveriş merkezi kabul edilen Bahnhofstrasse’yi turluyoruz. Turumuzun ardından Luzern’e hareket ediyoruz. Bu büyüleyici şehirde, Kral 16. Louis ve ailesini korurken şehit olan 800 İsviçre askeri anısına yapılmış Aslan Anıtı, Şapel Köprüsü ve Luzern gölünün muhteşem manzarasını gördükten sonra turumuzu bitiriyor ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelde.

 • 5. Gün
  STRASBOURG – FREIBURG - BASEL - İSTANBUL

  Sabah kahvaltısın ardından odaların boşaltılması ve Freiburg’a hareket. Almanya’nın dördüncü büyük şehri olan Freiburg, Almanya’nın güneyinde bulunan ve yeşille özdeşleşen şirin bir kenttir. Kara ormanların başkenti olarakta bilinen bu şehir günümüzde çevrecilik konusunda rol model üstlenmektedir. Yapacağımız şehir turunda Freiburger Münster (Katedral), Markthalle (Kapalı Pazar), Münsterplatz (Büyük Meydan), Rathausplatz, Kaiser Joseph Caddesi, Augustiner Platz, Adelhauser Platz, Gerberau görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Basel havalimanına hareket.Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1926 sefer sayılı uçuşu ile 18:25’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22:25’de varışımızın ardından turumuzun sonu.

   

  ÖNEMLİ  NOT : 28 Aralık turlarının gidişi TK 1923 IST – BSL 09.20’de hareket edip yerel saat ile 10.20’de varacaktır. Dönüş ise TK 1924 BSL – IST 11.15’de hareket edip 16.20’de varacaktır. 29 Ekim  ve 09,23 Kasım ve 28 Aralık turlarının İstanbul’a dönüşü öğle saati olduğundan olduğundan son gün yapılacak Freiburg turu ilk gün yapılacaktır.

   

  Önemli Not : 21 Ocak,11 Şubat , 11,29 Mart hareketli grupların gidişi TK 1923 İstanbul – Basel
  9.3 – 10.4 dönüş uçuşu ise TK 1926 Basel – İstanbul 18.05 – 23.05 olarak gerçekleşecektir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  05, 30 Aralık

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Türk Havayolları ile İstanbul – Basel - İstanbul arası uçak bileti,
  • Havalimanı Vergileri,
  • Alan – otel – alan transferleri ve şehirler arası transferler,
  • Basel,Strasbourg ve Freiburg Şehir Turu ,
  • 3*Hotel vb. 4 Gece – 5 Gün oda – kahvaltı konaklama,
  • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,

   

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurtdışı çıkış harcı
  • Shengen Vizesi
  • Seyahat Sağlık Sigortası (20 Euro)
  • Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her turlu hizmet,
  • Müze ve ören yeri girişleri,
  • Ekstra Turlar ve Kişisel Harcamalar,
  • İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri,
  • Şehir Vergileri (Gecelik Kişi Başı 1,65 Euro – Direkt Otel Resepsiyonuna Ödenir)
  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  SHENGEN VİZESİ

  Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  05.12.20233* OtellerSon 5 Kişi599,00 €749,00 €599,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
  2 - 12 Yaş 589,00 €
  -Taksitler »
  30.12.20233* OtellerSon 5 Kişi699,00 €849,00 €699,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
  2 - 12 Yaş 689,00 €
  -Taksitler »
  Almanya Fransa İsviçre Turu Thy Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Sizi Arayalım