Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Ana Sayfa Afrika Turları Elegant Güney Afrika Thy
Elegant Güney Afrika Thy
7 Gece 8 Gün Kapı Vizesi
 • Elegant Güney Afrika Thy

2.199,00 EUR

Konaklama
Cape Town - Stay Easy City Bowl vb.
Ulaşım
Türk Havayolları
Gezilecek Yerler
CAPE TOWN- JOHANNESBURG-SUN CITY
Kalkış Yerleri
İstanbul Yeni Havalimanı
Bilgi ve Rezervasyon

0850 640 08 90

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
a Oda Ekle
a
Tur Hakkında Genel Bilgiler

4 Öğle Yemeği + 2 Akşam Yemeği Dahil!

Ekstra Turlar Dahil Müze ve Ören Yeri Girişleri Hariç

*** TK44 IST CPT 02.25 12.00
*** TK43 JNB IST 19.50 06.00*
 
*** Müze ve Ören Yerleri Girişleri: Teleferik + Ostrich Ranch + Kirstenbosch + Houtbay Tekne
Lokal Rehberler: Kişi başı 125 €
***Tur esnasında rehberimize ödenecektir***

 

 

 

 

 • 1. Gün
  İSTANBUL

  İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce (uçuştan 1 gün önce) buluşuyoruz.

 • 2. Gün
  İSTANBUL- CAPE TOWN

  Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Cape Town uçuşumuz başlıyor. Gecemiz uçakta geçiyor. Cape Town’a varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımıza geçiyoruz ve Geleneksel Hoş geldiniz İçeceğimizi alırken ‘’Mother City’’ Cape Town şehir turumuz için hareket ediyoruz. Turumuzda ilk durağımız olan 360 derece görüş açısı yakalayabileceğimiz, 1087 metre yüksekliğindeki Masa Dağına teleferik ile çıkıyor, şehrin ve okyanusun muhteşem manzaralarını resmetme imkânı buluyoruz. (Hava koşullarına bağlı olarak) Afrika’nın en güneyinde bulunan Cape Town, özgürlük mücadelelerine konu olmuş tarihi bir şehir olmasının yanı sıra, doğal güzellikleriyle göz kamaştıran bir şehirdir. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi, iyi dilekler şatosu ve Bo-Kaap bölgesi göreceğimiz yerler arasındadır. Harika okyanus manzaraları için Sea Point ve Camps Bay’de vereceğimiz yürüyüş molasının ardından, otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Dinlenme ve yerleşme molasının ardından, rehberimizin belirleyeceği saatte lobide buluşuyor ve yerel restaurantta alacağımız Güney Afrika’ya Hoş geldiniz Akşam Yemeği için hareket ediyoruz. Güney Afrika mutfağının muhteşem lezzetlerini tadacak ve okyanus manzarası karşısında keyifli bir akşam geçireceğiz. Sonrasında otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 • 3. Gün
  CAPE TOWN

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından Öğle Yemekli Ümit Burnu & Hout Bay Gezisi turumuz için hareket. Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varacağız. (Hava koşullarına bağlı olarak) Tekne ile açılarak Boulders Plajındaki doğal ortamlarında Afrika'nın kürklü foklarını göreceğiz. Foklarla birlikte yürüme imkânı bulacağımız bu gezimizde, bol bol fotoğraf çekme şansımız olacak. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve füniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. UNESCO Dünya Mirası listesindeki en zengin flora alanlarından biri olan Cape Floral bölgesinin bir parçası olan Ümit Burnu gezimizde, 250 kuş türünün yanı sıra Afrika geyiği, Cape zebrası, çeşitli sürüngenler, Babun kabileleri ve sevimli Afrika penguenlerini göreceğiz. Turumuzun ardından Cape Town’daki otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 • 4. Gün
  CAPE TOWN

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından Öğle Yemekli Stellenbosch & Franschhoek turumuz için hareket. Güney Afrika’nın en eski ikinci kasabası olan Stellenbosch’da Güney Afrika’nın en güzel şaraplarının yapıldığı çiftliği geziyoruz. Güney Afrika'nın şarap endüstrisinin kalbi olan kasaba, Stellenbosch Şarap Menşei bölgesi 106 mahzen içerir. Kasabanın kalbi meşe kaplı Dorp Caddesi'nin ortasında yer alır. Daha sonra, saygın eski binalarıyla, modern öğrenci yaşamının tarihi ve mimari mirasla iç içe geçtiği Stellenbosch üniversitesini görüyoruz. Şehrin butik ve tarihi dükkânlarında alışveriş için serbest zaman bulacağız. Ardından Spier Çiftliği; Eagle Encounter’da Güney Afrika’nın vahşi kuşlarını göreceğiz. Bir sonraki durağımız 17 yy.’da Fransızlar tarafından kurulmuş Güney Afrika'nın Gıda ve Şarap Başkenti olarak görülen, Franschoek Kasabası. Bu sevimli kasaba, Cape mimarisinin en güzel örneklerinin bulunduğu yerlerden biri olup, günümüzde turistlerin en uğrak yerlerinden biri olmuştur. Fransız Huguenotlar tarafından üç yüz yıldan fazla bir süre önce yerleşilmiş olan Franschhoek Vadisi, dağ yamaçlarını kaplayan muhteşem üzüm bağları ile dünyanın gerçekten harika şaraplarından bazılarını üretmekte olup burada yerel şarap mülkünde şarap tadımı yapıyoruz. Turumuzun ardından Cape Town’daki otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 • 5. Gün
  CAPE TOWN

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından Öğle Yemekli Güney Afrika Sembolleri turumuz için hareket. Turumuzda ilk durağımız Ostrich Ranch Cape Town Devekuşu Çiftliği'nde deve kuşlarını ziyaretimizde aynı zamanda deri ürünleri üretimi de dahil olmak üzere, devekuşu yetiştiriciliği ve çiftçiliğinin tüm yönlerini görme fırsatı bulacağız. Sonrasında Kirstenbosch Botanik bahçe, 36 hektarlık ekili bahçe ile 528 hektarlık bir alanı kaplayan bu büyük bahçe, Güney Afrika florasının bir kutlamasıdır, sadece yerli Güney Afrika bitkilerinin sergilendiği bu bahçede, Fynbos, Proteas, sikadlar ve yuvarlanan çimenler, akarsular ve göletler, kolay yürüyüş için iyi düzenlenmiş yollar birbirleri ile iç içedir. Bahçedeki çeşitli kuş türleri arasında keyfini çıkaracağımız muhteşem manzaranın ardından, ziyaretçilerine ormanı yerden yüksekte deneyimleme fırsatı veren Treetop Canopy yürüyüş köprüsüne gidiyoruz. Galvanizli çelik yapı, ağaçların ve dalların arasında ormanın üzerinde taçlanan bir macera için sizleri bekiyor. Sonrasında, Victoria & Alfred Waterfront bölgesine transfer. Moda, ev eşyası, antikadan mücevher ve teknolojiye kadar her şeyi satan 450'den fazla perakende satış noktasıyla, Güney Afrika'nın en popüler alışveriş noktasında alışveriş için serbest zaman. Turumuzun ardından Cape Town’daki otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 • 6. Gün
  CAPE TOWN – JOHANNESBURG – PILANESBERG NATIONAL PARK

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Cape Town havalimanına transfer. Yerel hava yolları ile Johannesburg’a uçuş. Varışımıza istinaden alanda bizleri bekleyen aracımıza geçiyor ve Aslan Parkı turumuz için hareket ediyoruz. Aslanlardan vahşi köpeklere, çıtalardan, zürafalara, vahşi hayvanları yakından görme, bebek aslanları sevme ve zürafaları besleme imkânı bulacağımız bu muhteşem park Güney Afrika maceramızın en keyifli duraklarından biri olacak. Sonrasında Pilanesberg National Park’a transfer. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından, varışımıza istinaden lodgelarımıza yerleşiyoruz. Safari rehberlerimizle (Rangerslar) ile birlikte Filler, Aslan, Leopar, Bufalo, Gergedan gibi hayvanların dolaştığı ‘’Big 5’’ rezervinde yıldızların altında Boma Bush Akşam Yemeği keyfini yaşayacağız. Konaklama Lodge’larımızda.

 • 7. Gün
  PILANESBERG – SUN CITY

  Gün doğumunda safari turumuz için otelden ayrılıyoruz. Sonrasında Safari araçlarımız ile yapacağımız gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan en tehlikeli av hayvanlarını; aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedan, ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkânı bulacağız. Safari turumuzun ardından, Lodge’larımıza dönüyor ve kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltının ardından, odaların boşaltılması ve Çöldeki Cennet diyebileceğimiz Sun City’e transfer. Sun City’de çeşitli aktivitelere katılmanız için tüm gün serbest zaman. Güney Afrika’nın Las Vegas’ı olarak adlandırılan bu şehirde; Casinolarıyla, Golf tesisleriyle, her sene ihtişamlı sportif ve eğlence faaliyetleriyle donanmış lüks otelleri ve büyülü The Lost City (Kaybolmuş Şehir) binlerce turisti çekmektedir. Konaklama Sun City’deki otelimizde.

 • 8. Gün
  SUN CITY – PRETORIA - JOHANNESBURG

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odaların boşaltılması ve Johannesburg’a transfer. Yol üzerinde Pretoria turumuzu gerçekleştireceğiz. Güney Afrika’nın üç başkenti arasında yer alan Pretoria ülkenin ‘’idari’’ başkentidir. Üç büyük Üniversitesi ve Jakaranda ağaçları ile meşhur olan Pretoria şehir turu esnasında Paul Kruger Heykeli, Kilise meydanı, Başkanın Ofisi, Birlik Binası, Kruger ve Melrose Evleri ve Voortrekker Anıtı, 9 metre yüksekliğindeki dünyanın en büyük Nelson Mandela heykeli göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Rehberimiz ile birlikte Nelson Mandela meydanına yürüyüş ve alışveriş turumuz için hareket ediyoruz. Turumuzun ardından Johannesburg’daki otelinize dönüş ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 • 9. Gün
  JOHANNESBURG- İstanbul

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odaların boşaltılması ve Johannesburg şehir turumuz için hareket. Panoramik şehir turumuzda, Şehir Merkezi Houghton, Mandela Evi, Rosebank, Sandton göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında Öğle Yemekli Lesedi Afrika Köyü turumuz için hareket. Lesedi birkaç farklı çiftlikten ve geleneksel köyden oluşmaktadır. Varışımıza istinaden, serinletici bir Hoş Geldiniz içeceği ile canlı ve geleneksel bir karşılama yaşayacağız. Daha sonra Ndebele Köyü'ne ve duvar resimlerinin duvarları ve avluyu süslediği el sanatları pazarına göz atacağız. Ardından Güney Afrika’nın tarihi ve kökeni hakkında çok görselli bir tiyatrosunu izleme şansı yakalayacağız. Burada alacağımız öğle yemeği sonrasında havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket. Gecemiz uçakta geçiyor.İstanbul Yeni Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  16 Aralık • 20, 21 Ocak

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • İstanbul – Cape Town (CPT) – Johannesburg (JNB) – İstanbul parkurunda Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti
  • Cape Town - Johannesburg arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti (20 KG bagaj hakkı ile)
  • Havalimanı vergileri
  • Alan-otel-alan transferleri
  • Cape Town (4) Oda kahvaltı konaklama & Pilanesberg National Park Safari Lodge’da Yarım Pansiyon Konaklama (1) & Suncity (1) & Johannesburg (1) oda kahvaltı konaklama
  • Cape Town Şehir Turu
  • Johannesburg Şehir Turu
  • Pretoria Şehir Turu
  • Nelson Mandela Square ve Alış veriş Turu
  • Pilenesberg National Park’da Safari Turu (yarım pansiyon)
  • Hoşgeldiniz Akşam Yemeği Cape Town
  • Masa Dağı Turu
  • Öğle Yemekli Ümit Burnu Turu
  • Hout Bay Turu
  • Öğle Yemekli Stellenbosch & Franschheok Turu
  • Öğle yemekli Ostrich Ranch Turu
  • Kirstenbosch Botanik Garden Turu
  • The Treetop Canopy Turu
  • Victoria & Alfred Waterfront Turu
  • Öğle Yemekli Lesedi Afrika Köyü Turu
  • Aslan Parkı Turu
  • TURSAB mesleki sorumluluk sigortası
  • Profesyonel Türkçe ve İngilizce rehberlik hizmetleri

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Zorunlu Seyahat sağlık sigortası ( Covid-19 Kapsamlı )
  • İç hat bağlantı bileti
  • Programda belirtilmemiş öğle ve akşam yemekleri ve içecekler
  • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
  • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (150 TL)
  • Şoför tipleri 5 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

   

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  16.12.2023Cape Town - Stay Easy City Bowl Vb.Pilanesberg - Bakubung Bush Lodge Vb. Sun City – The Cabanas Vb. Johannesburg – Sandton Onomo Vb.Son 5 Kişi2.349,00 €2.939,00 €2.349,00 €0 - 2 Yaş 250,00 €
  2 - 12 Yaş 2.999,00 €
  -Taksitler »
  20.01.2024Cape Town - Stay Easy City Bowl Vb.Pilanesberg - Bakubung Bush Lodge Vb. Sun City – The Cabanas Vb. Johannesburg – Sandton Onomo Vb.Son 5 Kişi2.199,00 €2.789,00 €2.199,00 €0 - 2 Yaş 250,00 €
  2 - 12 Yaş 2.149,00 €
  -Taksitler »
  21.01.2024Cape Town - Stay Easy City Bowl Vb.Pilanesberg - Bakubung Bush Lodge Vb. Sun City – The Cabanas Vb. Johannesburg – Sandton Onomo Vb.Son 5 Kişi2.199,00 €2.789,00 €2.199,00 €0 - 2 Yaş 250,00 €
  2 - 12 Yaş 2.149,00 €
  -Taksitler »
  Elegant Güney Afrika Thy Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Sizi Arayalım