Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Ana Sayfa Yurtdışı Turları Balkan Turları Promo1 6 Ülke Balkanlar 6 Gece 8 Gün Pgs Skp-Tia
Promo1 6 Ülke Balkanlar 6 Gece 8 Gün Pgs Skp-Tia
6 Gece 7 Gün Vizesiz
 • Promo1 6 Ülke Balkanlar 6 Gece 8 Gün Pgs Skp-Tia
 • Promo1 6 Ülke Balkanlar 6 Gece 8 Gün Pgs Skp-Tia
 • Promo1 6 Ülke Balkanlar 6 Gece 8 Gün Pgs Skp-Tia

649 EUR

Konaklama
4* Oteller
Ulaşım
Pegasus Havayolları
Gezilecek Yerler
Makedonya – Arnavutluk – Karadağ – Bosna Hersek – Sırbistan – Kosova
Kalkış Yerleri
Sabiha Gökçen Havalimanı
Bilgi ve Rezervasyon

0850 640 08 90

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
a Oda Ekle
a
Tur Hakkında Genel Bilgiler

Makedonya – Arnavutluk – Karadağ – Bosna Hersek – Sırbistan – Kosova
Ohrid – Resne – Bitola (Manastır) – İşkodra – Kotor – Budva – Trebinje
Mostar – Saraybosna – Belgrad – Üsküp – Tetova (Kalkandelen) – Prizren – Priştine
EXTRA TURLAR - ÇEVRE GEZİLERİ– AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL
4* OTELLERDE KONAKLAMA
RESNE & BİTOLA MANASTIR TURU DAHİL
BUDVA & KOTOR TURU DAHİL

POÇİTEL & MOSTAR & KONJİC TURU DAHİL

PRİZREN & PRİŞTİNE TURU DAHİL
OHRİD’TE MÜZİK VE DANS GÖSTERİLİ BALKAN GECESİ DAHİL

 

 • 1. Gün
  İstanbul (Sabiha Gökçen) – Üsküp – Tetova (Kalkandelen) – Ohrid

  Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar Gidiş Terminalinde saat 06:30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları’na ait PC351 sefer sayılı uçakla saat 08:20’de Üsküp`e hareket. Yaklaşık 1.5 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 09:20’de Üsküp`e varış. Varışımızla beraber bizleri bekleyen otobüsümüze binerek doğrudan Ohrid’e gidiyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Balkanların en büyüklerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid kentine varıyoruz. Ardından Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


   

  Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
  Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında extra olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Balkan Gecesi şeklinde ücrete dahil olarak alınacaktır.
  Konaklama : 4* Belvedere Hotel vb. / 4* Sileks Hotel vb.
  Para Birimleri : Denar

 • 2. Gün
  Ohrid – Bitola (Manastır) – Üsküp

  Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Ardından Üsküp’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız Resne. İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’ li Niyazi’nin Sarayını panoramik ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kentine varıyoruz ve gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’ i, İshak Camiini, Yeni Camii’ yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’ yi ve Atatürk Müzesi’ni panoramik ziyaret ediyoruz. Üsküp’e varışımız sonrası panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın da doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan 1550 tarihli Kurşunlu Han’ı geziyoruz. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Sonrasında Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese görülecek yerler arasındadır.

 • 3. Gün
  Üsküp – Prizren – Priştine - Üsküp

  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından özel otobüslerimizle birlikte büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan, dünyanın en genç devletlerinden Kosova’nın başkenti Priştine’ye doğru hareket ediyoruz. Çok yakın bir zaman önce bir insanlık dramının yaşandığı eski Osmanlı topraklarında, duygu yüklü bir gün geçireceğiz. Göreceğimiz yerler arasında, Çarşı, 15 yy.’da Sultan Beyazıt tarafından yaptırılmış Çarşı Camii, 19.yy.’da halka namaz saatlerini hatırlatabilmek üzere yapılmış saat kulesi, 1461 yılında II. Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılmış Sultan Murad Camii, 19 yy.’dan kalma hamam, 16.yy.’da inşasına başlanıp 19.yy.’da tamamlanabilmiş Yaşar Paşa Camii, Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan 19 yy.’dan kalma Osmanlı konağı ve Murad Hüdavendigar Türbesi var. Priştine’deki turumuzun ardından otobüs yolculuğu ile Prizren’e gideceğiz.. Balkanların belki de en şirin şehirlerinden biri olan Prizren turumuza başlamadan öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Prizren’de yapacağımız tur esnasında 17 yy.’dan kalma Türk Hamamı, 1615’de yapılmış Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi, Ortodoks Kilisesi, Christ Saviour Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turun bitimi ile birlikte Üsküp’e varıyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


  Kosova (Priştine-Prizren) Turu Dahil !!

   

  Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
  Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında extra olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
  Konaklama : 4* Gold Hotel vb. / 4* Bonbon Resort Hotel vb.
  Para Birimleri : Denar

 • 4. Gün
  Üsküp – Belgrad

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Belgrad’a hareket ediyoruz. Varışın ardından Panoramik şehir turumuz sırasında Aziz Sava Katedrali, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme, konaklama ve serbest zaman. Turumuz ardından otelimize transfer akşam yemeği Belgrad’daki otelimizde.  Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
  Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında extra olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
  Konaklama : Theater Hotel vb. / Mar Hotel vb.
  Para Birimleri : Makedonya – Denar / Sırbistan – Dinar

 • 5. Gün
  Belgrad – Saraybosna

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile yola çıkarak Saraybosna’ya gidiyoruz. Varışımızı takiben panoramik Saraybosna şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı baş çarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1 Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camisi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzu sönmeyen ateşte tamamlayacağız. Şehir turu sonrasında dinlenmek ve öğle yemeği için serbest zaman. Serbest zaman sonrası otelimize transfer oluyoruz ve geceleme akşam otelimizde. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.
  Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
  Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında extra olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
  Konaklama : Exclusive Hotel vb. / Hollywood Hotel vb.
  Para Birimleri : Bosna Hersek - Mark

 • 6. Gün
  Saraybosna – Mostar – Trebinje

  Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Mostar’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Konjic şehrinde Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic köprüsünü görme ve Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Ayrıca burada ahşap el işlemesi atölyelerinden alışveriş yapabilirsiniz. Turun ardından Mostar’a doğru hareket ediyoruz. Mostar şehri gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri, Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Ardından Poçitel’e doğru yola çıkıyoruz. Daha sonrasında devam edip tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Ardından konaklama yapacağımız Trebinje’deki otelimize yerleşiyoruz serbest zaman ve akşam yemeği otelimizde. (Trebinje konaklaması bölge sezon yoğunluğuna göre değişebilir.)  Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
  Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında extra olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
  Konaklama : Leotar Hotel vb. / Acımovic Hotel vb. / SL Industry Hotel vb.
  Para Birimleri : Bosna Hersek – Mark

 • 7. Gün
  Trebinje – Kotor – Budva – İşkodra – Tiran (Otobüs Yolculuğu)

  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden hareket ederek Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ’a giriş yapıyoruz. Daha sonra önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor’a hareket ediyoruz. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi-milyardere satılması ile günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St. Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Rehberimizin belirlediği saatte Tiran’a doğru yola çıkıyoruz.  Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
  Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında extra olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Yerel restoranda alınacaktır.
  Para Birimleri : Bosna Hersek – Mark / Karadağ – Euro / Arnavutluk – Lek

 • 8. Gün
  Tiran – İstanbul (Sabiha Gökçen)

  Tiran Havalimanı’na varışımızla beraber, pasaport ve gümrük işlemlerimizi yaparak; Pegasus Havayolları’na ait PC284 numaralı sefer ile 02:45’de İstanbul’a hareket, 05:20’de varış. Turumuzun sonu.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  01, 08, 22, 29 Temmuz • 05, 12, 19, 26 Ağustos • 02, 16, 23, 30 Eylül • 07, 14, 21 Ekim

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Pegasus Havayolları ile İstanbul (SAW) – Üsküp / Tiran - İstanbul (SAW) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
  • Üsküp`te 2 gece, Ohrid`de 1 gece, Tribinje` de 1 gece, Saraybosna`da 1 gece, Belgrad`da 1 gece olmak üzere toplam 6 gece kahvaltı dahil konaklama
  • Otellerde alınacak 5 akşam yemeği ( Bir gece Balkan Gecesi olarak alınacaktır ) ve yerel restoranda alınacak 1 akşam yemeği
  • Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli
  • Üsküp, Ohrid, Tiran, Budva, İşkodra, Trebinje, Mostar, Saraybosna, Belgrad panoramik şehir turları
  • Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri
  • Türkçe profesyonel rehberlik hizmetleri

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurt dışı çıkış vergisi,
  • Tüm kişisel harcamalar,
  • Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar
  • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar
  • Öğle yemekleri,
  • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
  • Şoför Bahşişi
  • Seyahat Koruma Paketi

   

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Tarih Seçeneklerİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  01.07.20234* Oteller799 € 1.049,00 €799 € 0 - 2 Yaş 150,00 €
  2 - 12 Yaş 799,00 €
  -Taksitler »
  08.07.20234* Oteller749 € 999 € 749 € 0 - 2 Yaş 150,00 €
  2 - 12 Yaş 749,00 €
  -Taksitler »
  22.07.20234* Oteller749 € 999 € 749 € 0 - 2 Yaş 150,00 €
  2 - 12 Yaş 749,00 €
  -Taksitler »
  29.07.20234* Oteller699 € 949 € 699 € 0 - 2 Yaş 150,00 €
  2 - 12 Yaş 699,00 €
  -Taksitler »
  05.08.20234* Oteller699 € 949 € 699 € 0 - 2 Yaş 150,00 €
  2 - 12 Yaş 699,00 €
  -Taksitler »
  12.08.20234* Oteller699 € 949 € 699 € 0 - 2 Yaş 150,00 €
  2 - 12 Yaş 699,00 €
  -Taksitler »
  19.08.20234* Oteller649 € 899 € 649 € 0 - 2 Yaş 150,00 €
  2 - 12 Yaş 649,00 €
  -Taksitler »
  26.08.20234* Oteller649 € 899 € 649 € 0 - 2 Yaş 150,00 €
  2 - 12 Yaş 649,00 €
  -Taksitler »
  02.09.20234* Oteller649 € 899 € 649 € 0 - 2 Yaş 150,00 €
  2 - 12 Yaş 649,00 €
  -Taksitler »
  16.09.20234* Oteller649 € 899 € 649 € 0 - 2 Yaş 150,00 €
  2 - 12 Yaş 649,00 €
  -Taksitler »
  23.09.20234* Oteller649 € 899 € 649 € 0 - 2 Yaş 150,00 €
  2 - 12 Yaş 649,00 €
  -Taksitler »
  30.09.20234* Oteller649 € 899 € 649 € 0 - 2 Yaş 150,00 €
  2 - 12 Yaş 649,00 €
  -Taksitler »
  07.10.20234* Oteller649 € 899 € 649 € 0 - 2 Yaş 150,00 €
  2 - 12 Yaş 649,00 €
  -Taksitler »
  14.10.20234* Oteller649 € 899 € 649 € 0 - 2 Yaş 150,00 €
  2 - 12 Yaş 649,00 €
  -Taksitler »
  21.10.20234* Oteller649 € 899 € 649 € 0 - 2 Yaş 150,00 €
  2 - 12 Yaş 649,00 €
  -Taksitler »
  Promo1 6 Ülke Balkanlar 6 Gece 8 Gün Pgs Skp-Tia Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Sizi Arayalım