Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Ana Sayfa Yurtdışı Turları Balkan Turları Üsküp Turu Pgs ile
Üsküp Turu Pgs ile
3 Gece 4 Gün Vizesiz
 • Üsküp Turu Pgs ile
 • Üsküp Turu Pgs ile
 • Üsküp Turu Pgs ile

399 EUR

Konaklama
ÜSKÜP – 4* KARPOS HOTEL vb.
Ulaşım
Pegasus Havayolları
Gezilecek Yerler
Üsküp
Kalkış Yerleri
Sabiha Gökçen Havalimanı
Bilgi ve Rezervasyon

0850 640 08 90

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
a Oda Ekle
a
Tur Hakkında Genel Bilgiler

 • 1. Gün
  İSTANBUL- ÜSKÜP

  Sabiha Gökçen Havalimanında siz değerli misafirlerimiz ile buluşma. Pegasus Havayollarının tarifeli seferi ile Üsküp’e hareket. Üsküp’e varışımızla bitlikte bizi bekleyen özel aracımızla şehir turu için hareket ediyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’de göreceğimiz yerler arasında, Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanını, Osmanlı Köprüsünü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan göreceğiz. Eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’ de günümüzde 3 han kalmıştır. 15 yy’ın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Han, Çifte Hamam. Turumuza Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16 yy inşa edilmiş saat kulesini, 14 Yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Turumuzun sonunda vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

 • 2. Gün
  ÜSKÜP

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Bitola (Manastır) & Ohrid turuna katılabilirler.

  Bitola (Manastır) & Ohrid Turu (Kişi Başı 75 Euro)

  Bu turumuzda ilk durağımız Bitola (Manastır) şehrini olacaktır. Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitim gördüğü ve bugün şehir müzesi olarak kullanılan Askeri İdadi'yi ziyaret ediyoruz. Atatürk'ün eğitim gördüğü sınıf bugün 'Atatürk Anı Odası' olarak düzenlenmiştir. Ayrıca binada etnografya müzesi de bulunmaktadır. Manastır kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısı, Osmanlı döneminden kalma Bedesten, İshak Camii, Yeni Cami gibi eserleri görüyoruz. Manastır kentinin kalbi konumundaki, günlük hayatın aktığı, kafe, restoran ve şık binalarıyla şehrin gözbebeği Şirok Sokak gezimiz sırasında Atatürk'ün hayatından ilginç bir olaya da şahit olacağız. Daha sonra Ohrid’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızla birlikte şehir turumuza başlıyoruz. Yürüyerek yapacağımız turumuzda Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kent olan Ohri'de günümüzde hala konserlerde ve festivallerde kullanılan Ayasofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Amfi tiyatro, Osmanlı döneminden kalma Halveti Tekkesi, Safranbolu evlerini anımsatan eski yapılar ve Çınar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun bitiminde verilecek serbest zamanda Ohri İncisi ve diğer hediyelik eşyalardan alma şansına sahip olacaksınız. Turumuzun ardından Üsküp’de ki otelimize transfer.

  Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Makedon Gecesi turuna katılabilirler.

  Ø Makedon Gecesi (Kişi Başı 45 Euro)

  Makedon mutfağının lezzetlerini tadıp, Makedon müzikleri dinleyeceğimiz gecenin ardından otelimize transfer.

 • 3. Gün
  ÜSKÜP

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Kosova (Priştine & Prizren) turuna katılabilirler.

  Ø Kosova Turu (Priştine & Prizren) (Kişi Başı 70 Euro)

  Kosova sınıra varışımızla gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından ilk olarak başkent Priştine’ye varışımızla Kosova Meclis binası, Hasan Ağa (Su’ûd Efendi) Camii, Yaşar Paşa camii, Fatih Sultan Mehmed camii ve külliyesini gördükten sonra, kısa bir yolculuğumuzun ardından Osmanlı tarihinin en önemli zaferlerinden olan Kosova Meydan Muharebesinin düzenlendiği ve aynı yerde bulunan Sultan I Murat Hüdavendigar Türbesini ziyaret ediyoruz. Burada bulunan müzede yapacağımız sunumda hem savaş hakkında bilgi sahibi olacak hem de tarihi eşya ve objeleri görebileceksiniz. 70 km bir yolculuktan sonra Türk şehri Prizren’e ulaşıyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğimizin ardından şehir turumuza başlıyoruz. İlk olarak 1455 yılında Fatih Sultan Mehmed’in Prizren’i fetih sırasında yaptırdığı namazgah’ı ziyaret ediyor daha sonra şehir merkezine geliyor ve Sinan Paşa Camiini görüyoruz. Turumuza Prizren’in tarihi sokaklarında gezmekle devam ediyoruz, bu gezimiz sırasında Bayraklı camii, Mahmut Paşa camii ve Hamamı, Halveti Tekkesini de ziyaret ettikten sonra vereceğimiz serbest zamanın ardından Üsküp otelimize transfer.

 • 4. Gün
  ÜSKÜP – İSTANBUL

  Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Üsküp Havalimanına transfer. Check in işlemleri ardından Pegasus Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu

   

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  04, 22 Haziran • 20 Temmuz • 07 Eylül

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Pegasus Havayolları ile İstanbul (Sabiha Gökçen) -Üsküp– İstanbul (Sabiha Gökçen) gidiş, dönüş uçak bileti
  • Şehir Vergileri
  • Belirtilen otel kategorisinde 3 gece oda kahvaltı konaklama,
  • Alan/otel/alan transferleri,
  • Panoramik e Üsküp şehir turu
  • Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
  • Programda belirtilen ekstra turlar
  • Seyahat Sağlık Sigortası
  • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (150 TL)
  • Müze ve ören yerleri girişleri,
  • Rehber ve şoför tipleri

   

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Tarih Seçeneklerİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  04.06.2023ÜSKÜP – 4* KARPOS HOTEL Vb.399 € 479 € 399 € 0 - 2 Yaş 100,00 €
  2 - 12 Yaş 389,00 €
  -Taksitler »
  22.06.2023ÜSKÜP – 4* KARPOS HOTEL Vb.399 € 479 € 399 € 0 - 2 Yaş 100,00 €
  2 - 12 Yaş 389,00 €
  -Taksitler »
  20.07.2023ÜSKÜP – 4* KARPOS HOTEL Vb.399 € 479 € 399 € 0 - 2 Yaş 100,00 €
  2 - 12 Yaş 389,00 €
  -Taksitler »
  07.09.2023ÜSKÜP – 4* KARPOS HOTEL Vb.399 € 479 € 399 € 0 - 2 Yaş 100,00 €
  2 - 12 Yaş 389,00 €
  -Taksitler »
  Üsküp Turu Pgs ile Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Sizi Arayalım